Jest tyle miejsc, gdzie nas nie było
contentmap_module
Znajdź na mapie interesujące miejsca.

Szlak Jasionki Błatnia
{idkey=9286b0[url=http%3A%2F%2Fodkryjplener.pl%2Ftrasy%2F170-blatnia-szlak-z-jasionek.html][title=B%C5%82atnia+-+szlak+z+Jasionek][desc=Szlak+turystyczny+Jasionki+schronisko+turystyczne+B%C5%82atnia]}{cmp_start idkey=1046[url=http%3A%2F%2Fodkryjplener.pl%2Ftrasy%2F170-blatnia-szlak-z-jasionek.html][title=B%C5%82atnia+-+szlak+z+Jasionek][desc=Szlak+turystyczny+Jasionki+schronisko+turystyczne+B%C5%82atnia]}

Propozycja na krótki niedzielny wypad. Dobry dojazd ze Śląska spowodował, że zawitaliśmy ponownie w okolicach Bielska-Bałej. Szlak do schroniska Błatnia i powrót to zaledwie 10 km. Samo schronisko odwiedzaliśmy już dwa razy przy okazji przejścia trasy Brenna-Chata wuja Toma oraz Szyndzielnia - Klimczok. Tym razem propozycja wejścia od strony północnej.

 

Błatnia - mapa szlaków

 

mapa - szlak turystyczny szklany błatnia 

 

Błatnia - szlak szklany

Znaczna część trasy szklanej rowadzi wzdłuż strumienia i przez las co pozwala uniknąć upałów. Nasz utrzak uwielbia takie klimaty. Trasa jest przyjazna, szutrowa, miejscami nieco podmokła po ulewach.

Szlak szkalny błatnia jasionki

Szlak błatnia jasionki

Jest kilka ściażek skrótowych w górnych partiach, które uatrakcyjniają trasę.

trasa szklana na błatnią

W górnych partiach mamy fajne widoki oraz dwie lokalizacje gastronomiczne. Ranczo na wysokości zakończenia szlaku szklalnego (dobre placki ziemniaczane) oraz schronisko turystyczne bliżej szczytu Błatnia. Powrót szlakiem harcerskim do parkingu przy kaplicy Jasionki.

Ranczo błatnia

schronisko turystyczne błatnia

{cmp_end}{idkey=9286b1[url=http%3A%2F%2Fodkryjplener.pl%2Ftrasy%2F170-blatnia-szlak-z-jasionek.html][title=B%C5%82atnia+-+szlak+z+Jasionek][desc=Szlak+turystyczny+Jasionki+schronisko+turystyczne+B%C5%82atnia]}
contentmap_plugin