Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
biskupia kopa szlaki

Schronisko PTTK "Pod Biskupią Kopą" położone jest na wysokości 850 metrów n.p.m., w pobliżu szczytu Biskupiej Kopy na terenie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Dogodne położenie schroniska na skrzyżowaniu licznych szlaków turystycznych Gór Opawskich daje szerokie możliwości uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz narciarskiej.

 

Wcześniej, od końca XIX wieku niedaleko szczytu działało już schronisko "Rudolfsheim".

Projektantem i wykonawcą nowego obiektu został Georg Döring, budowniczy miejski z Prudnika i członek Śląskiego Sudeckiego Towarzystwa Górskiego. Oficjalne otwarcie nastąpiło w lipcu 1924 r. Obiekt składał się z baraku z dobudowaną werandą. w środku znajdowała się jadalnia i pomieszczenie gospodarcze a na poddaszu sypialnia dla 30 osób. Przez cały okres niemiecki gospodarzył w nim Hans Mattner junior z Jarnołtówka, zwany Koppa Hansem. Po 1945 r. schronisko otrzymało nazwę "Pod Biskupią Kopą", a w 1964 r. imię Bohdana Małachowskiego, krakowskiego działacza turystycznego.

Dogodne dojście do schroniska wiedzie szlakami z Jarnołtówka oraz z Doliny Bystrego Potoku w Pokrzywnej. Najłatwiejsza trasa wiedzie od storny czeskiej bezpośrednio pod wieżę widokową na szczycie Biskupiej Kopy

contentmap_plugin

Ciekawe miejsca

contentmap_module