Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 
narty Koprivna

Stoki narciarskie Koprivna ułożone są na wschodnich zboczach szczytu o tej samej nazwie, mierzącego 1019 m n.p.m. Sześcioosobowa kanapa czynna jest cały rok. Zimą ośrodek pracuje na potrzeby narciarzy. Latem wykorzystywany jest przez rowerzystów krosowych, dla których przygotowano trasy, ulokowane po lewej stronie wyciągu

Stoki narciarskie Koprivna

Infrastruktura obiektu jest na bardzo wysokim poziomie. Ośrodek jest wyposażony w sześcioosobową ogrzewaną kanapę z taśmą rozbiegową. Dodatkowo po prawej stronie dla mniej zaprawionych w boju narciarzy ulokowano wyciąg orczykowy. W pobliżu kasy jest również dostępna strefa malucha z wyciągiem taśmowym. Do dyspozycji narciarzy pozostają dwa duże i przede wszystkim darmowe parkingi, cztery bary i dobrze utrzymane WC. Na miejscu jest wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i szkółka narciarska. Należności można realizować za pomocą kart płatniczych. Dodatkowo dla milusińskich dostępny jest kręty tor do zjazdu na oponach oraz skocznia z poduszką amortyzującą.

Główne stoki są dwa. Dłuższy, o mniejszym i równomiernym nachyleniu, znajdujący się po lewej stronie wyciągu. Na prawo znajdziemy stok bardziej nachylony w pierwszym odcinku. 

 

stoki koprivna

 

Ośrodek ze względu na specyficzne położenie i korzystne warunki klimatyczne, korzysta z dobrodziejstwa sztucznego naśnieżania. Startuje dzięki temu jako jeden pierwszych w sezonie i kończy stosunkowo późną wiosną.

 

dolna część stoku kopriwna

 

narty koprivna czechy

 

koprivna stok

 

image007

koprivna stok narciarski

 

Koprivna - trasy biegowe oraz skiturowe

Okolice obfitują w dobrze przygotowane trasy dla narciarzy biegowych. Znajdziemy tu przystanki turystyczne i profesjonalnie założone ślady. Trasy są dobrze oznaczone na zimowych mapach. 

 

trasy biegowe skitouring koprivna

 

Tereny są także bardzo ciekawe dla narciarzy skiturowych. Mamy tu szeroką ofertę pagórków, po których można zdobywać wysokość obcując z naturą z dala od przygotowanych tras. Warunki śniegowe bywają tu zaskakująco obfite. Śmiało można się wspiąć aż do Pradziada. Po drodze kilkukrotnie będzie trzaba przepinać zapięcia i demontować foki. Jest możliwość zjechania na nartach spod Pradziada w okolice Karlovej Studanki, Karlova lub miejscowości Vidly.

 

trasa skiturowa koprivna

skitouring koprivna

narty stoki kopriwna

  

Koprivna dojazd

Ośrodek narciarski Koprivna (ski areal Koprivna) leży na południowy wschód od Pradziada, w pobliżu tras w Karlovie. Z województwa opolskiego, podobnie jak do Pradziada, najlepszy dojazd prowadzi przez Zlate Hory, Vrbno pod Pradadem i Karlovą Studankę. Na końcu miejscowości skręcamy w lewo. Podjeżdżamy do góry w okolice parkingu Hvezda. Przejeżdżamy prosto i dalej serpentynami w dół. Około 5 km dalej znajdziemy duży parking po lewej stronie oraz ośrodek Koprivna po prawej stronie. Jeśli jesteśmy przed godziną dziewiątą lub w porze wieczornej, warto wjechać na mniejsze parkingi pod samym wyciągiem.

contentmap_plugin

Noclegi Masyw Śnieżnika

Booking.com

Ciekawe miejsca

contentmap_module