Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
tor saneczkowy góra św anny

Atrakcje Góry św Anny przyciągają turystów z całego kraju. Jednym z najnowszych obiektów przyciągających rodziny z pociechami jest tor saneczkowy. Konstrukcja stanęła na stoku, gdzie niegdyś znajdował się wyciąg narciarski. Tor ulokowany jest tuż obok nowej Harcówki, gdzie znajdziemy restaurację i hotel. Do objektu można dojechać lub dojść od strony pomnika Powstańców Śląskich. Na miejscu do dyspozycji turystów znajduje się spory parking. 

Tor saneczkowy Góra św Anny

Tor saneczkowy góra św Anny

Alpin Coaster ma długość 600 metrów i różnicę poziomów 30 m. Jest oświetlony, dzięki czemu przystosowany jest do jazdy wieczornej. Tor ma konstrukcję złożoną z kilku pętli. Obiekt czynny jest przez cały rok. Od maja do października w godzinach 10:00-20:00 (od wtorku do niedzieli). Od listopada do kwietnia w godzinach od 11:00 do zmroku (wyłącznie w weekendy). Na życzenie grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu tor dostępny jest na indywidualnych zasadach. Zjeżdżalnia w pogodne dni cieszy się sporym powodzeniem wśród odwiedzających Górę Świętej Anny.

Osobom, które nigdy wcześniej nie korzystały z takiego urządzenia może sie wydawać, że to niebezpieczne urządzenie. Otóż nic bardziej mylnego. Tor posiada stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Konstrukcja zjeżdżalni posadowiona jest na stabilnym, skalistym gruncie. Zastosowane tozwiązania techniczne powodują, że wózek z sankami trzyma sie solidnie toru a my możemy swobodnie oddać się zabawie.

Dla kogo jest tor saneczkowy na Górze św Anny?

Korzystanie ze zjeżdżalni przynosi ogromną frajdę. Można rzec, że to atrakcja dla dzieci, jednak zobaczymy tam również sporo dorosłych. Na codzień rzadko mamy okazję poczuć działanie siły odśrodkowej. Tu często zdarzają sie okrzyki związanych z tym emocji. 

Sanki przystosowane są do jazdy w pojedynkę lub parami. Małego brzdąca lokujemy z przodu, między nogami. Częstotliwość wypuszczania kolejnych sanek dobiera się tak, aby uniemożliwić dogonienie poprzednika. Jeśli ktoś boi się prędkości, może skorzystać z hamulców, w które wyposażone są sanki. Zwykle po pierwszym zjeźdżie, dla podniesienia emocji, nie korzysta się już z hamulca. Życzymy miłej zabawy.

Tuż obok toru saneczkowego, w tzw kraterze, znajduje się geopark. Dla turystów przygotowano tam ścieżkę dydaktyczną z platformami widokowymi prowadzącą w ciekawie usytuowanym terenie.

Adres zjeżdżalni: ul. Planetorza 2 - Góra św. Anny.

Ceny: Jeden zjazd - 5 zł, piąty zjazd za darmo.

 

 

 

 

 

contentmap_plugin

Ciekawe miejsca

contentmap_module