Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Bacówka na rycerzowej

Bacówka PTTK na Rycerzowej (1120 m n.p.m.), jest całorocznym schroniskiem górskim, położonym na terenie Beskidu Żywieckiego, 35 km na południowy zachód od Żywca. Oferuje 34 miejsca noclegowe w budynku, który poza piwnicą wykonany został całkowicie z bali drewnianych. Jako jedno z niewielu już schronisk nie posiada prądu. Do oświetlenia bacówki wykorzystywany jest agregat prądotwórczy oraz akumulatory ładowane z baterii słonecznych.

Do dyspozycji turystów posiada przytulne, dwu, trzy, cztero, pięcio i dziesięcioosobowe pokoje. W każdym z nich znajdziemy półki, wieszaki, lustro, oraz po dwa koce na łóżko. W izbach wieloosobowych ulokowane są łóżka piętrowe. Całe schronisko ogrzewane jest z własnej kotłowni oraz kominkiem. Gdy czasami brakuje miejsc na łóżkach, zostają jeszcze ławy i podłoga w słonecznej, kameralnej jadalni. Jeśli lubicie wędrować z własnym namiotem, na terenie wokół schroniska możliwe jest biwakowanie (za drobną opłatą) oraz korzystanie ze wszystkich urządzeń schroniskowych.

Rycerzowa - rysunek Dąbrowski

Węzeł sanitarny obejmuje toalety z czterema umywalkami, dwoma WC oraz dwoma prysznicami z ciepłą wodą, dostępnymi przez całą dobę. Poza ciepłym i przytulnym kątem do spania turyści znajdą tu również smaczne, gorące dania (również wegetariańskie) na każdą kieszeń, słodycze, napoje chłodzące, soki, piwo, pocztówki, książeczki GOT, mapy, przewodniki oraz wiele innych przydatnych na szlaku artykułów. Bufet czynny jest od 8:00 do 20:00, a czasami i dłużej. Jest tu także wygospodarowany kąt do pichcenia na kuchence wraz ze zlewem do mycia menażek. Dla spragnionych aktywnego relaksu na hali pod Rycerzową, czekają w schronisku, karty, gry planszowe, dobra książka, piłka do siatkówki, a zimą sanki, jabłuszka (dupoloty) oraz dętki do szalonych zjazdów ze stoków Wielkiej Rycerzowej. Od bacówki prowadzi szlak wiodący do schroniska turystycznego na Przegibku

Źródło: www.rycerzowa.pttk.pl 

contentmap_plugin

Ciekawe miejsca

contentmap_module