Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Ciekawe atrakcje w pobliżu

This album doesn't contain any items

Schronisko Biskupia Kopa

Dodaj do ulubionych

Skrót opisu

Schronisko PTTK "Pod Biskupią Kopą" położone jest na wysokości 850 metrów n.p.m., w pobliżu szczytu Biskupiej Kopy na terenie Parku Krajobrazowego Góry Opawskie.
Dodane 2013-08-20 20:29:33

Opis

Schronisko PTTK "Pod Biskupią Kopą" położone jest na wysokości 850 metrów n.p.m., w pobliżu szczytu Biskupiej Kopy na terenie Parku Krajobrazowego Góry Opawskie.

Dogodne położenie schroniska na skrzyżowaniu licznych szlaków turystycznych Gór Opawskich daje szerokie możliwości uprawiania turystyki pieszej, rowerowej oraz narciarskiej.

Schronisko Biskupia Kopa - historia

Wcześniej, od końca XIX wieku niedaleko szczytu działało już schronisko "Rudolfsheim". Projektantem i wykonawcą nowego obiektu został Georg Döring, budowniczy miejski z Prudnika i członek Śląskiego Sudeckiego Towarzystwa Górskiego. Oficjalne otwarcie nastąpiło w lipcu 1924 r. Obiekt składał się z baraku z dobudowaną werandą. w środku znajdowała się jadalnia i pomieszczenie gospodarcze a na poddaszu sypialnia dla 30 osób. Przez cały okres niemiecki gospodarzył w nim Hans Mattner junior z Jarnołtówka, zwany Koppa Hansem. Po 1945 r. schronisko otrzymało nazwę "Pod Biskupią Kopą", a w 1964 r. imię Bohdana Małachowskiego, krakowskiego działacza turystycznego.

Schronisko pod Biskipią Kopą - dojazd

Dogodne dojście do schroniska wiedzie z Jarnołtówka, z Doliny Bystrego Potoku w Pokrzywnej oraz ze strony czeskiej. Szlaki umożliwiają turystykę pieszą i rowerową. Są też przyjazne dla miłośników zwierząt.

Więcej informacji o szlakach turystycznych znajdziemy w opracowaniu - szlaki turystyczne na Biskupią Kopę.

Informacje dodatkowe

Tagi: Fotografia, Podróże, Góry, Rowery, Zwierzęta, Skitouring

Lokalizacja

Góry Opawskie, Polska, Europe
schronisko biskupia kopa

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 98
Wyświetlony: 6194
Wygasa: 2027-08-27 20:25:00

Komentarze

Szukaj w okolicy

Ostatnio dodane

Relacje z wyjazdów

Ciekawe relacje