Jest tyle miejsc, gdzie nas nie było
aplikacje dla turystów

W obecnych czasach chyba nikt nie wybiera się z domu bez smartfona. Potrafi on być niezwykle pomocny podczas podróży. Wytrawny turysta z pewnością odpowiednie aplikacje ma juz zainstalowane. Przecież wcześniej trzeba przetestować kilka z nich zanim wybierzemy te najbardziej ulubione. Kto używa smartfonu często, wie że konieczne jest posiadanie dodatkowego zasilania. Duży wyświerlacz jest bardzo łakomy na energię.Same aplikacje również konsumują energię lecz przede wszystkim ułatwiają życie w plenerze.

 

Prognoza pogody - ważna informacja dla podróżnika

Mountain Forecast oraz Accu Weather to serwisy udostępniające prognozę. Przy planowaniu wycieczek czy urlopu przyda się prognoza pogody, najlepiej długoterminowa. Pierwszy serwis z nich podaje pogodę w górach z uwzględnieniem różnych pułapów wysokościowych (u podnóża i na szczytach). Jest bardziej praktyczny dla wielbicieli górskich wypadów. Przez internet możemy sprawdzić prognozę pogody na najbliższe godziny lub kilka dni. Dowiemy się również o której godzinie wschodzi i zachodzi słońce, jak bardzo to słońce przygrzeje nam w tyłek. Wszystko to a może nawet więcej, dla dowolnego rejonu na całym świecie.

 

Przewodnik podróżnika - Automapa

Dla podróżujących samochodem nawigacja jest rzeczą, która niejeden raz wyciągała ludzi z opresji. Oczywiście na rynku jest wiele wersji nawigacji. Każdy wybiera taką jaką lubi. W moim przypadku jest jak w tytule. Miałem okazję przetestować różne rozwiązania i przywiązałem się do tego. 

 

TrekBuddy - kompas i mapa - map tracker

Aplikacja działa offline. Mapy trzeba przygotować sobie wcześniej lub zassać z internetu. Jednak gdy już je mamy, aplikacja pokazuje nam gdzie jesteśmy. Możemy zapisywać ślad lub nawigować po śladach udostępnionych przez innych użytkowników. To bardzo dobra aplikacja używana przez rowerzystów i piechurów. Czasami bez gotowego śladu trudno jest odnaleźć miejsce, które turyści polecają do odwiedzenia.

 

Word Lens Translator

Przynajmniej łamaną angielszczyzną mówi już niemal każdy na całym globie. Śmiem twierdzić nawet, że jeśli ktoś potrafił opanować smartfona to i z podstawową komunikacją w terenie nie powinien mieć problemów. Jednak przy bardziej zawiłych sytuacjach przyda się translator. Aplikacja umożliwia natychmiastowe tłumaczenie słów z jednego języka na inny. Na każdy prócz polskiego. Zakładam, że będzie to angielski.

 

Currency Exchange Rates Live

W podróży często wykonujemy najróżniejsze operacje finansowe. By nie stracić orientacji albo by ją zyskać warto trzymać rękę na pulsie. Z pomocą przychodzi Currency Exchange Rates. Kursy walut aktualizowane są online. Program podpowie, ile należy wydać, by kupić określoną ilość waluty oraz ile dostaniemy za sprzedaż pozostałych lei czy euro?