Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Love story !

Love Story

Szlaki turystyczne Dorzecza Osobłogi

Dodaj do ulubionych

Skrót opisu

Osobłoga w większości znajduje się po stronie polskiej, jednak je jźródła znajdują się u naszych czeskich sąsiadów. Tam wiedzie nasz weekendowy szlak.
Dodane 2017-08-06 19:16:10

Opis

Osobłoga w większości znajduje się po stronie polskiej, jednak je jźródła znajdują się u naszych czeskich sąsiadów. Tam wiedzie nasz weekendowy szlak.

Jako cel wybraliśmy okolice miasta Boguszów (Bohusov). Tam porzucamy samochód. Granicę przekroczyliśmy w mało znanym przejściu Pomorzowiczki  - Osobłoga. Na pierwszy plan bierzemy ruiny grodziska Fulstejn.

 

Mapa osobłoga

Nieco energii wymaga wspięcie się na wzgórze. Nasz pies radzi sobie znakomicie. Naładował baterie podczas kąpieli w rzece. Wykonujemy kilka zdjęć i wracamy do szlaku czerwonego, aby w cywilizowanym miejscu przekroczyć Osobłogę. Dalszy odcinek wiedzie bowiem po drugiej stronie rzeki. Przy trasie znajdują się stawy. Widać, że Czesi potrafią zrobić użytek z wody. Stawy są pięknie zagospodarowane. Udostępnione do wędkowania. W pobliżu znajdujemy też urokliwy kamping. Dobre miejsce na dłuższy wypad z noclegiem. My jednak wracamy.

szlaki turystyczne dorzecze osobłogi

Informacje dodatkowe

Tagi: , Fotografia, Podróże, Zabytki, Rowery, Zwierzęta, Wędkowanie

Lokalizacja

Czechy, Europe
Bohusov

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 93
Wyświetlony: 24
Wygasa: 2027-08-13 19:07:00

Komentarze

Szukaj w okolicy

Ostatnio dodane

Relacje z wyjazdów

Ciekawe relacje