Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Ciekawe atrakcje w pobliżu

Niebieskim szlakiem z Cervenohorskie do Szwajcarki
2017-09-22 07:56:14
Jeśli chcesz spędzić aktywnie czas a nie czujesz się na siłach aby na piechotę pokonywać duże wysokości, ta propozycja może Ci przypaść do gustu.
Szlak tysiąca kaskad - Resowskie wodospady
2016-09-15 18:07:48
Rejon Jesenika obfituje w ciekawe turystycznie miejsca. Oddalając się nieco na południe, w tzw Niskie Jeseniki możemy zwiedzić Resowskie Wodospady.
Torfowiska w Rejviz
2015-06-18 11:10:43
Z Rejviz rozciągają się piękne widoki na Orlik, Pricny Vrch i Biskupią Kopę. Jest to najwyżej położona miejscowość na Śląsku.
Ramzova Szerak - schronisko i stok narciarski
2013-08-11 19:39:18
Szczyt Wysokiego Jesionika leżący w obrębie rezerwatu przyrody Szerak-Kerpnik. Góra z uwagi na swoje położenie oraz strome i rozległe północne stoki, charakteryzuje się surowym klimatem.
Pradziad - szlaki turystyczne
2012-05-15 07:50:00
Bogata oferta szlaków oraz ciekawe ukształtowanie terenu przyciąga w okolice Pradziada mnóstwo turystów.

Szlak z Rejviz na Złoty Chlum

Dodaj do ulubionych

Skrót opisu

Wycieczkę zaczynamy w Rejviz - miejscowości, gdzie znajdują się słynne torfowe mchowe jeziorka.
Dodane 2012-05-14 11:40:00

Opis

Wycieczkę zaczynamy w Rejviz - miejscowości, gdzie znajdują się słynne torfowe mchowe jeziorka.

Jednak nie one będą dzisiaj naszym celem. Udamy się w przeciwną stronę, w kierunku Złotego Chlumu, gdzie zobaczymy wieżę widokową z panoramą rozciągającą się na całą okolicę Jeseników

 

Wieża widokowa Zlaty Chlum

Dojeżdżając do Rejviz od strony Zlatych Hor, mijamy miejscowość i znajdujemy mały parking po prawej stronie tuż przy drodze. Klasycznie już planujemy wykonanie trasy w postaci pętli, by nie wracać tę samą drogą. Zostawiamy samochód i odnajdujemy czerwony szlak, prowadzący w głąb lasu. Tak naprawdę odnajduje do nasz zwierz – Midas, który wyczuł zapachy poruszających się w tym kierunku turystów. Szlak prowadzi w lewo, idziemy pod górkę, oddalając się od Rejviz.

Schron Utulna BleskovecNa wysokości wzgórza Bleskovec teren się wypłaszcza. Chwilę później mijamy schron turystyczny, czy jak to czasem potocznie w czeskim określa się bouda -„Utulna Bleskovec”. Przysiadamy na chwilkę po czym ruszamy dalej. Znowu lekko pod górę. Dochodzimy do Chlapeckich skałek - Chlapecke Kameny. Wykonujemy kilka fotek i w drogę. Po dłuższej chwili, na wysokości wzniesienia Białe skały, droga na chwilę schodzi w dół aż do rozdroża. Idziemy dalej prosto. Teraz znowu do góry, aż na szczyt Zlaty Chlum i dalej do wieży widokowej.

 

mapka - szlak czerwony z rejviz do zloty chlum

 

Chlapecke kamenySpędzamy tu chwilę na ławach przy bufecie. Zamawiamy piwko, wyciągamy z plecaka herbatę, kanapki i jadło dla Midasa by nie interesował się zbytnio innymi turystami. Pies ma nieco ponad rok. Uwielbia wycieczki i garnie się do wszystkich. Wygląda jak puchata kula, czym zyskuje sobie sympatię wszystkich wokół. Trzeba go pilnować by nie przeszkadzał innym. Wydajemy kilkadziesiąt koron by wejść na wieżę i zakosztować pięknych widoków.

 

 

 

Czarcie skały

Certove KamenyKolejnym etapem jest dotarcie do Czarcich Skałek. Schodzimy szlakiem niebieskim. Odcinek przed nami jest mocno stromy. Po deszczu, mógłby być niebezpieczny. Na szczęście jest sucho. Stromizna daje się odczuć w kolanach. Dobrze, że niebieski szlak nie jest zbyt długi i szybko dochodzimy do skałek. Certove Kameny są bardzo ciekawe. Emocjonująca jest już sama możliwość wdrapania się na szczyt. Część udostępniona turystycznie uzbrojona jest w barierki z łańcuchami. Z góry można podziwiać piękne widoki na okolicę. Czarcie Skały mają swoją legendę mówiącą o działalności czarta mającego zamieszkiwać okolice w odległych czasach. Skały są ponoć pozostałościami jego działalności.

Czas na drogę powrotną. Wybieramy teraz szlak żółty, który kieruje nas do Rejviz. Szlak biegnie wzdłuż trasy rowerowej. Pokonanie tego odcinka zajmuje około godziny. Wychodzimy zgodnie z planem, tuż przy samochodzie. Z pewnością wrócimy jeszcze na szlaki w Jesenikach. Można tu znaleźć wiele ciekawych i spokojnych tras.

Długość trasy: 13 km

Stopień trudności: umiarkowany

Informacje dodatkowe

Tagi: , Fotografia, Podróże, Rowery, Zwierzęta

Lokalizacja

Jesenik, Czechy, Europe
Zlaty Chlum

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 97
Wyświetlony: 8257
Wygasa: 2027-08-25 11:35:00

Komentarze

Szukaj w okolicy

Ostatnio dodane

Relacje z wyjazdów

Ciekawe relacje