Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Ciekawe atrakcje w pobliżu

Szlak tysiąca kaskad - Resowskie wodospady
2016-09-15 18:07:48
Rejon Jesenika obfituje w ciekawe turystycznie miejsca. Oddalając się nieco na południe, w tzw Niskie Jeseniki możemy zwiedzić Resowskie Wodospady.
Torfowiska w Rejviz
2015-06-18 11:10:43
Z Rejviz rozciągają się piękne widoki na Orlik, Pricny Vrch i Biskupią Kopę. Jest to najwyżej położona miejscowość na Śląsku.
Ramzova Szerak - schronisko i stok narciarski
2013-08-11 19:39:18
Szczyt Wysokiego Jesionika leżący w obrębie rezerwatu przyrody Szerak-Kerpnik. Góra z uwagi na swoje położenie oraz strome i rozległe północne stoki, charakteryzuje się surowym klimatem.
Pradziad - szlaki turystyczne
2012-05-15 07:50:00
Bogata oferta szlaków oraz ciekawe ukształtowanie terenu przyciąga w okolice Pradziada mnóstwo turystów.
Szlak z Rejviz na Złoty Chlum
2012-05-14 11:40:00
Wycieczkę zaczynamy w Rejviz - miejscowości, gdzie znajdują się słynne torfowe mchowe jeziorka.

Niebieskim szlakiem z Cervenohorskie do Szwajcarki

Dodaj do ulubionych

Skrót opisu

Jeśli chcesz spędzić aktywnie czas a nie czujesz się na siłach aby na piechotę pokonywać duże wysokości, ta propozycja może Ci przypaść do gustu.
Dodane 2017-09-22 07:56:14

Opis

Jeśli chcesz spędzić aktywnie czas a nie czujesz się na siłach aby na piechotę pokonywać duże wysokości, ta propozycja może Ci przypaść do gustu.

Trasa poprowadzona jest w wysokich partiach Jeseników ale znaczną część wysokości zdobywamy za pomocą koni mechanicznych. Idealna okolica na wycieczki dla seniorów, całych rodzin oraz rowerzystów górskich. Zadowolony z wyprawy był również nasz pies.

Jeseniki są bardzo atrakcyjnym miejscem dla polskich turystów. Zasadniczą ich zaletą jest niewielka odległość od granicy. Nie mniej ważny jest fakt, że poza kilkoma bardziej znanymi trasami, szlaki turystyczne są puste. Zdarza się, że podczas wycieczki nie spotykamy nikogo, lub tylko pojedyncze osoby. Okolice Pradziada należą do bardziej obleganych rejonów. Szczególnie żółty szlak turystyczny z Karlowej Studanki. Dzieje się tak za sprawą bogatych form ukształtowania terenu, obecności strumieni, kaskad i wodospadów, które stanowią wyjątkowe atrakcje turystyczne. Jest to również idealne miejsce na spacer z psem, jeśli ten oczywiście ma zacięcie turystyczne. Szlaki w kierunku Pradziada zbiegają się u jego stóp, gdzie na turystę czeka odpowiednio przygotowana baza noclegowa i gastronomiczna w postaci schroniska i hoteli. Znajdziemy tu również liczne trasy rowerowe.

 

Szlak z Cervenohorske Sedlo na Pradziada

Długość trasy13 km
Czas przejścia4,5 h
Stopień trudności      łatwy

Samochód zostawiamy na parkingu ośrodka sportów zimowych Cervenohorske Sedlo. Wypuszczamy z bagażnika zwierza i wspólnie przechodzimy przez szosę. Więcej asfaltu nie będzie. Kilka dosłownie kroków w prawo rozpoczyna się niebieski szlak, którym podążamy w górę. Droga jest łagodnie nachylona i szeroka. Omija szerokim łukiem wzniesienie Wielkiego Klinovca, który zostaje nam po lewej stronie. Naprawdę trudno się na tym szlaku zmęczyć. jest za to wiele okazji aby podziwiać widoki. W pewnym momencie znajdujemy się bardzo blisko szlaku czerwonego, którym będziemy wracać. Skrzyżowanie oznaczone jest na mapie jako „U Výrovky” Mamy tu możliwość skrócenia wycieczki o ponad połowę, gdyby ktoś źle się poczuł.

svycarna schroniskoPo drodze mijamy jeszcze kilka rozdroży trzymając się cały czas szlaku niebieskiego. Docieramy do Kamzika, gdzie na zboczu Małego Jezernika stoi niewielki drewniany schron turystyczny. W tym miejscu szlak niebieski łączy się z zielonym, biegnącym z miejscowości Kouty, znanej z ośrodka narciarskiego. Dalej idziemy szlakiem zielonym w kierunku Svycarny, gdzie zrobimy sobie postój na jadło i zebranie sił na powrót. Gdy dołączy do nas szlak czerwony, jest to sygnał, że jesteśmy już blisko celu.

 

Szlak powrotny do Cervenohorske Sedlo

przystanek na szlaku czerwonym do Cervenohorskie Sedlo

Droga powrotna wiedzie łagodnie szlakiem czerwonym, przez Wielki Jezernik i urokliwe mokradła na Małym Jezerniku. Pokonujemy też 3 m podejście na skalkę, gdzie znajdujemy stolik i ławki. Oczywiście postanowiliśmy skorzystać. Idąc dalej, na wysokości Wielkiego Klinowca stoi jeszcze jeden zadaszony schron dla turystów. Tu już się nie zatrzymujemy, bo ile można w końcu siedzieć. Kilkaset metrów dalej znajdujemy się już w okolicy wyciągów narciarskich. Czyli tuż przy samochodzie.

 

 

mapka trasy z Czervenohorskie do Svycarna

Informacje dodatkowe

Tagi: , Podróże, Góry, Rowery, Zwierzęta, Narciarstwo, Skitouring

Lokalizacja

Jesenik, Czechy, Europe
cervenohorske sedlo

Video

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 109
Wyświetlony: 1802
Wygasa: 2027-09-29 07:51:00

Komentarze

Szukaj w okolicy

Ostatnio dodane

Relacje z wyjazdów

Ciekawe relacje