Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Ciekawe atrakcje w pobliżu

This album doesn't contain any items

Bled - słoweńskie atrakcje

Dodaj do ulubionych

Skrót opisu

Bled jest miejscowością słynącą z krajobrazów. Jezioro, nad którym góruje zamek osadzony na skale oraz wyspa z malowniczym kościółkiem, znane są wszystkim z pocztówek.
Dodane 2017-08-28 15:43:43

Opis

Bled jest miejscowością słynącą z krajobrazów. Jezioro, nad którym góruje zamek osadzony na skale oraz wyspa z malowniczym kościółkiem, znane są wszystkim z pocztówek.

Bled jest miejscowością typowo turystyczną. Można go przyrównać do polskiego Zakopanego. Podczas weekendu ulice są pełne turystów. Parkowanie w pobliżu jeziora jest wyzwaniem. W tygodniu jest bardziej kameralnie. Ilość dostępnych atrakcji turystycznych wystarcza na kilkudniowy pobyt. Pensjonatów i hoteli jest pod dostatkiem zarówno w samym Bledzie jak i okolicach.

kąpiel w jeziorze bled

Woda w jeziorze jest zasilana źródłami termalnymi. Jest krystalicznie czysta i przyjemnie ciepła. Wokół jeziora znajdziemy kilka zorganizowanych kąpielisk oraz szereg miejsc gdzie tubylcy kąpią się bez obecności ratownika. Bez problemu znajdziemy wypożyczalnie kajaków, rowerów, łodzi. Można wykupić trening pływania na desce oraz mnóstwo różnego rodzaju wycieczek i usług turystycznych.

Bardzo popularne są wycieczki na wyspę. Do transportu służą specjalnie przystosowane łodzieł, mogące zabrać jednorazowo kilkunastu turystów. Łodzie napędzane są siłą mięśni kapitana. 

 

łodzie bled

łodzią na wyspe Bled

Zwiedzanie wyspy zajmuje około godziny. W klasycznym repertuarze jest kościółek oraz wieża widokowa z zegarami.

kościół na wyspie bled

Okolice Bledu  z pewnościa przypadną do gustu wielbicielom aktywnych form spędzania wolnego czasu. Do dyspozycji jest kilka dolin dla rowerzystów nie przepadających za dzikimi trasami. Dostępna jest także duża ilość ścieżek i szlaków o charakterze górskim, co powinno zadowolić najbardziej wytrawnych rowerzystów MTB.

Siedząc na promenadzie rozciągającej sie wokół jeziora można podziwiać zbocza Alp Julijskich. Gdzieś tam w głębi kryje się Triglav, narodowa góra Słowenii, kusząca turystów górskich. Wejście na Triglav zasadniczo wymaga dwóch dni, z noclegiem w schronisku. Jednodniowa wyprawa jest dużym wyzwaniem fizycznym, ponieważ wymaga około czternastu godzin marszu i pokonania przewyższenia rzędu 1600 m i umiejętności korzystania ze sprzętu asekuracyjnego.

triglav - triglavski dom

Informacje dodatkowe

Tagi: , Fotografia, Podróże, Góry, Imprezy, Zabytki, Rowery, Motocykle, Wędkowanie

Lokalizacja

Słowenia, Europe
bled

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 99
Wyświetlony: 441
Wygasa: 2027-09-04 15:37:00

Komentarze

Szukaj w okolicy

Ostatnio dodane

Relacje z wyjazdów

Ciekawe relacje