Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Ciekawe atrakcje w pobliżu

Schronisko turystyczne na Przegibku
2017-09-21 19:38:50
Schronisko położone jest w południowo-zachodniej części Beskidu Żywieckiego, na Przełęczy Przegibek. Stoi na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego.
Szlak na Czupel przez Magurkę
2017-05-03 18:29:31
Beskid Mały jest ciekawą opcją na weekendową wyprawę na szlaki. Do zalet należy zaliczyć dogodny dojazd , dostepność gastronomii i oczywiście widoki

Bacówka na Wielkiej Rycerzowej

Dodaj do ulubionych

Skrót opisu

Bacówka PTTK na Rycerzowej (1120 m n.p.m.), jest całorocznym schroniskiem górskim, położonym na terenie Beskidu Żywieckiego, 35 km na południowy zachód od Żywca.
Dodane 2017-09-21 20:02:47

Opis

Bacówka PTTK na Rycerzowej (1120 m n.p.m.), jest całorocznym schroniskiem górskim, położonym na terenie Beskidu Żywieckiego, 35 km na południowy zachód od Żywca.

Oferuje 34 miejsca noclegowe w budynku, który poza piwnicą wykonany został całkowicie z bali drewnianych. Jako jedno z niewielu już schronisk nie posiada prądu. Do oświetlenia bacówki wykorzystywany jest agregat prądotwórczy oraz akumulatory ładowane z baterii słonecznych.

 

Wnętrze Bacówki pod Wielką Rycerzową

Do dyspozycji turystów posiada przytulne, dwu, trzy, cztero, pięcio i dziesięcioosobowe pokoje. W każdym z nich znajdziemy półki, wieszaki, lustro, oraz po dwa koce na łóżko. W izbach wieloosobowych ulokowane są łóżka piętrowe. Całe schronisko ogrzewane jest z własnej kotłowni oraz kominkiem. Gdy czasami brakuje miejsc na łóżkach, zostają jeszcze ławy i podłoga w słonecznej, kameralnej jadalni. Jeśli lubicie wędrować z własnym namiotem, na terenie wokół schroniska możliwe jest biwakowanie (za drobną opłatą) oraz korzystanie ze wszystkich urządzeń schroniskowych.

Rycerzowa - rysunek Dąbrowski

Węzeł sanitarny obejmuje toalety z czterema umywalkami, dwoma WC oraz dwoma prysznicami z ciepłą wodą, dostępnymi przez całą dobę. Poza ciepłym i przytulnym kątem do spania turyści znajdą tu również smaczne, gorące dania (również wegetariańskie) na każdą kieszeń, słodycze, napoje chłodzące, soki, piwo, pocztówki, książeczki GOT, mapy, przewodniki oraz wiele innych przydatnych na szlaku artykułów. Bufet czynny jest od 8:00 do 20:00, a czasami i dłużej. Jest tu także wygospodarowany kąt do pichcenia na kuchence wraz ze zlewem do mycia menażek. Dla spragnionych aktywnego relaksu na hali pod Rycerzową, czekają w schronisku, karty, gry planszowe, dobra książka, piłka do siatkówki, a zimą sanki, jabłuszka (dupoloty) oraz dętki do szalonych zjazdów ze stoków Wielkiej Rycerzowej. Od bacówki prowadzi szlak wiodący do schroniska turystycznego na Przegibku

Źródło: www.rycerzowa.pttk.pl 

Informacje dodatkowe

Tagi: , Góry, Rowery, Zwierzęta, Skitouring

Lokalizacja

Beskidy, Polska, Europe
Bacówka pod Wielką Rycerzową

Szczegóły ogłoszenia

Id Ogłoszenia: 106
Wyświetlony: 490
Wygasa: 2027-09-28 19:57:00

Komentarze

Szukaj w okolicy

Ostatnio dodane

Relacje z wyjazdów

Ciekawe relacje