Jest tyle miejsc, gdzie nas nie było
contentmap_module
Znajdź na mapie interesujące miejsca.

Często zwracamy uwagę na stałe, znane miejsca jak: miejscowości, góry, szczyty całe doliny a małe, z niepozorną infrastrukturą pomijamy. Do takich pomijanych miejsc należy punkt widokowy z obszernym parkingiem, który znajduje się na trasie Dużej Obwodnicy Bieszczadzkiej przy wjeździe do Lutowisk od strony Leska. Warto sie tam zatrzymać.

Panorama Bieszczadów z LutowiskWidać z stąd panoramę wsi oraz Bieszczady Wysokie, leżące zarówno po stronie polskiej jak i ukraińskiej. Szczyty są dokładnie opisane i zlokalizowane na tablicy informacyjnej parkingu. Można tam obserwować szeroką panoramę Bieszczadów z Tarnicą, Haliczem, Szerokim Wierchem i innymi wysokimi i niskimi szczytami . Punkt widokowy posiada duży i nowoczesny parking z ławkami i stołami. Stoi przy nim budka z góralskimi serami oraz kram ze sztuką ludową.

Panorama Bieszczadów oraz widok na LutowiskaZnajduje sie tam też wspomniana wcześniej duża tablica "Panorama 210 stopni" z opisem poszczególnych szczytów. Widok fascynyjący, ładny, ale większość szczytów znacznie oddalona, przyda się z pewnością lornetka. Nad parkingiem rozpościera sie wieka hala na której w słoneczne dni można oddać sie kąpielą słonecznym i oraz oglądać florę i faunę bieszczadzkich łąk. Wystarczy niewielka chwila postoju w tym miejscu a widoki na zawsze pozostaną w naszej pamięci.

 

 Tekst i zdjęcia : Michał K.

 

contentmap_plugin