Jest tyle miejsc, gdzie nas nie było
contentmap_module
Znajdź na mapie interesujące miejsca.

pałac rudoltice

Rezydencja Hodiców była bardzo znanym i popularnym miejscem, nazywanym „śląskim Wersalem”. Wszystko to skończyło się w latach 70-tych XVIII w. Rosnące długi sprawiły, że Albert von Hidic sprzedał część majątku, a gdy to nie przyniosło skutku uciekł przed wierzycielami do Poczdamu, gdzie zmarł. Pałac sprzedano na licytacji. W XIX w. Właściciele majątku często się zmieniali, a miejscowy pałac i park bardzo podupadły.

Twierdza kłodzka mury obronne

Najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce. Zobaczyć tu można wspaniale zachowane, ogromne bastiony i komnaty świadczące o stopniu rozwinięcia ówczesnej sztuki wojennej.Wraz z przewodnikiem można przejść podziemnymi korytarzami i wysłuchać opowieści przywodzących klimat i surowość tamtych czasów. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę Kłodzką.

schronisko pod muflonem

 

Schronisko położone jest na wysokości 690 m n.p.m., w północno-zachodniej części Gór Bystrzyckich na stoku Ptasiej Góry. Nazwa schroniska „Pod Muflonem” koresponduje z wiszącą w jadalni głową Muflona. Podobno w tym rejonie Gór Bystrzyckich dzikie owce z imponująco zakręconymi rogami występują stosunkowo często. 

keszthely ratusz

Mimo, że leży niemal na południowym krańcu Balatonu, tytuł stolicy północnego wybrzeża należy do Kesztheley. Jego uliczki kryją duże ilości atrakcji. Wększość wartych odwiedzenia obiektów w Keszthely, znajduje się w okolicy Placu Głównego oraz w rejonie zamku. To właśnie w tych miejscach w średniowieczu Keszthely miało dwa centra. Znajdziemy tu szereg małych muzeów, np. Doll Museum (muzeum lalek) czy Nosztalgia Múzeum (zwane też muzeum kiczu).